fbpx

Metaverse – świat wirtualny

Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie wykreować świat, jakiego tylko zapragniesz. Zajmujemy się wirtualną produkcją na potrzeby reklamy i marketingu. Wspólnie z nami możesz stworzyć atrakcyjną przestrzeń, w której zaprezentujesz swoją usługę lub produkt.

Metaverse wirtualna rzeczywistość

Co to jest metaverse?

Metaverse to nowa nazwa wirtualnej rzeczywistości. Nowa, ponieważ ostatnie rozwiązania technologiczne i informatyczne wprowadzają wirtualną rzeczywistość na niespotykany dotąd poziom.

Możemy zaobserwować jak to, co kiedyś było techniczną ciekawostką, szybko zmienia się w równoprawną alternatywę dla tego, co nas otacza. Co więcej, otwierając przy tym możliwości niedostępne w realnym świecie.

Zmienia się też nasz sposób myślenia o wirtualnej rzeczywistości – w poważnym biznesie, rozrywce i sztuce staje się ona równie ważna, jak dotychczas znany realny świat.

Metaverse to przede wszystkim mnóstwo możliwości. Podstawą jest tu zaawansowana technologia 3D, która pozwala na tworzenie wirtualnych światów. Obecne osiągnięcia techniczne i naukowe, w tym superwydajne komputery, umożliwiają stworzenie świata 3D wyglądającego realnie, gdzie użytkownik może prowadzić w zasadzie dowolną aktywność.

Co więcej, są to światy w pełni interaktywne. Możesz się w nich poruszać, dotykać przedmiotów czy modyfikować otoczenie. Wyobraź więc sobie świat stworzony według Twojej wizji, gotowy do wypełnienia Twoimi pomysłami!

Metaverse

Metaverse – rozrywka i dużo więcej

Warto wiedzieć, że technologia metaverse wykracza zdecydowanie poza obszar kojarzony wyłącznie ze spędzaniem wolnego czasu, choć to ten obszar był punktem wyjścia dla jej rozwoju. Od lat twórcy eksperymentowali z wykorzystaniem wirtualnych przestrzeni 3D, umieszczając w nich na przykład komputerowych i konsolowych graczy. Oczywiście ten trend utrzymuje się nadal, a rozrywka z wykorzystaniem narzędzi VR dynamicznie się rozwija.

Jeżeli więc potrzebujesz projektów rozrywkowych – jesteśmy do Twojej dyspozycji. Przygotujemy złożoną i atrakcyjną przestrzeń 3D, która będzie areną wirtualnej gry, a także aplikacje na telefon, które pozwolą umieścić w realnym świecie dodatkowe elementy dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości.

Aspekt rozrywkowy VR wciąż jest najbardziej popularny, ale metaverse wzbogaca już wiele innych branż i dziedzin życia. Po wirtualną rzeczywistość sięgają coraz odważniej firmy o najróżniejszych specjalizacjach.

Jak to wygląda w praktyce?

Przykładowo jedna z firm motoryzacyjnych stworzyła swój wirtualny salon, gdzie klienci mogą obejrzeć superrealistyczne modele aut. Zapoznanie się z ofertą nie wymaga już więc wizyty w salonie! Co więcej – daje to nowe możliwości. Między innymi możliwość obejrzenia samochodu w różnych wersjach kolorystycznych.

Zalety metaverse

Nie można pominąć zalet metaverse w produkcji telewizyjnej i multimedialnej. Na potrzeby filmu lub spotu jesteśmy w stanie wykreować dowolną wirtualną scenografię. Czujesz już, jakie to daje możliwości? Nieograniczone!

Dzięki kreacji 3D może powstać na przykład studio, gdzie umieścimy osoby prowadzące transmisję lub konferencję. Dalej – bohaterowie reklamy znajdą się w nawet najbardziej fantastycznej scenerii, gdzie ograniczeniem będzie tylko wyobraźnia.

Możliwe jest też odwzorowanie dowolnej rzeczywistej przestrzeni i umieszczenie w niej akcji. Marzy Ci się Wenecja bez tłumów turystów, w której mógłbyś osadzić scenariusz Twojego nowego filmu promocyjnego? Proszę bardzo!

Ale metaverse to nie tylko kreacja cyfrowego tła. Dzięki zastosowaniu technologii VR i specjalnych kontrolerów, wirtualny świat jest w pełni interaktywny.

Twój klient lub odbiorca nie będzie więc tylko biernym widzem. Wspólnie damy mu możliwość wędrówki przez nową rzeczywistość. Niech zwiedza, odkrywa, dotyka – i modyfikuje! Niech poczuje się też twórcą, a nie tylko odbiorcą. Na Twoje potrzeby stworzymy wirtualną przestrzeń, gdzie z powodzeniem zaprezentujesz modele swoich produktów – mebli, wyposażenia wnętrz, urządzeń i wielu innych.

Wirtualny świat – realne rozwiązania

Co daje metaverse poza nieograniczoną przestrzenią do kreacji? Na przykład pomaga obniżyć koszty i usprawnić pracę.

W przypadku produkcji multimedialnych znika konieczność budowania kosztownych planów i scenografii. Także rekwizyty mogą być wirtualne.

Wirtualni mogą być w końcu i… aktorzy. Nagle okazuje się, że w pełni profesjonalną produkcję filmową da się zrobić bez konieczności angażowania i opłacania całej grupy zewnętrznych fachowców.

Warto spojrzeć na jeszcze jeden aspekt – wirtualny świat to przestrzeń, gdzie można też prezentować projekty urządzeń i maszyn. Zamiast wykonywania kosztownych prototypów, pracuj na ich cyfrowych modelach, które na dodatek będą w pełni funkcjonalne.

Wszystkie te możliwości są do Twojej dyspozycji. Tak jak nasza wiedza, doświadczenie oraz najnowocześniejszy sprzęt i technologia. Z przyjemnością oprowadzimy Cię po świecie technologii metaverse, która nie ma przed nami tajemnic!

Formularz kontaktowy

0

Kliknij i oceń
[Wszystkich ocen: 2 Średnia ocen: 5]