fbpx

Wirtualna produkcja

Interesuje Cię wirtualna rzeczywistość? Chcesz skorzystać z możliwości, jakie daje metaverse? Dzisiejszy rozwój technologii stwarza nowe szanse także dla Ciebie. Zobacz, jak możesz wykorzystać VR i AR w Twoim biznesie. Zajmujemy się wirtualną produkcją i zrobimy dla Ciebie projekt, który doda skrzydeł Twojej firmie!

Wirtualna rzeczywistość  - produkcja filmów

Jak powstaje wirtualna rzeczywistość?

Za pomocą specjalistycznego oprogramowania tworzymy trójwymiarową przestrzeńmetaverse.

Jest ona cyfrową rzeczywistością, w której można tworzyć dowolne obiekty. To co się tam znajdzie, zależy od potrzeb użytkownika i jego klientów. Modele wirtualne mogą przedstawiać wszystko: budowle, sprzęt, pojazdy, a nawet cyfrowe awatary ludzi.

Jest to więc niemal realny świat, w którym odwzorowujemy istniejące rzeczy, sytuacje i procesy. Ich przygotowaniem zajmują się nasi doświadczeni specjaliści, zawsze kierując się przy tym wytycznymi i potrzebami klienta.

Jak to działa? Bardzo dobrym przykładem, jak od świata rozrywki wirtualna rzeczywistość przeszła do szeroko pojętego biznesu jest jedno z narzędzi, którym posługujemy się w naszej pracy. Silnik graficzny Unreal Engine to rozbudowany program do generowania środowiska 3D.

Początkowo robiono za jego pomocą gry komputerowe. Obecnie profesjonaliści projektują w nim budynki i całe osiedla, meble, maszyny i wiele innych obiektów. Tworząc wirtualną rzeczywistość, na co dzień korzystamy z całego pakietu najnowocześniejszych programów do kreacji 3D typu Blender, Maya i Unreal Engine 5.

Metaverse

Z wirtualną produkcją będziesz pracować taniej i szybciej

Jakie możliwości daje wirtualna rzeczywistość? W zasadzie – nieograniczone!

Możliwość tworzenia cyfrowych modeli oznacza, że dostępne jest także kreowanie na przykład wirtualnych projektów maszyn i urządzeń.

Wirtualna produkcja sprawdza się już na etapie projektowania – designerzy mogą pracować na cyfrowym modelu, testować go i wprowadzać poprawki.

Dzięki technologii VR działają w środowisku metaverse i tam wprowadzają modyfikacje. Można więc stworzyć cyfrowe laboratorium, gdzie będzie przebiegał cały proces projektowania.

Dotyczy to zresztą nie tylko pojedynczych obiektów, ale wręcz całych fabryk lub linii produkcyjnych.

Co powiesz na stworzenie modelu nowej wirtualnej fabryki albo zeskanowanie już istniejącej? W cyfrowej przestrzeni takiej fabryki projektuje się instalację linii produkcyjnej oraz testuje jej różne konfiguracje. Bez problemu przeprowadzisz w niej działania, które w realnym świecie wymagałyby dużego zaangażowania sił i środków. Takie bezproblemowe testy pozwalają na optymalizację projektowanych rozwiązań.

Są też dodatkowe zalety – w wirtualnej rzeczywistości przetestujesz różnorodne scenariusze, także kryzysowe. Symulowanie w kontrolowanym środowisku na przykład awarii lub niespodziewanych sytuacji pozwala wyciągać wnioski i przygotowywać rozwiązania. Co to daje w praktyce?  Na przykład zmniejsza liczbę wypadków podczas produkcji.

W rzeczywistości metaverse spotkasz się z klientami i kontrahentami

Wirtualna rzeczywistość jest też doskonałą przestrzenią spotkań ludzi. Przykładem jej zastosowań jest technologia AR (Augmented Reality) czyli rozszerzona rzeczywistość. Przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu i oprogramowania, jak gogle VR, zorganizujesz spotkania osób fizycznie oddalonych o setki lub tysiące kilometrów.

To o wiele więcej niż zwykła telekonferencja! Dzięki rozszerzonej rzeczywistości przedstawisz interaktywne modele wirtualne lub zaawansowane prezentacje. Zorganizujesz spotkanie biznesowe z najważniejszymi partnerami, ale także panel ekspercki, gdzie wszyscy zaangażowani fachowcy będą mogli zgłaszać na bieżąco uwagi czy poprawki do projektu.

Jedną z ciekawych opcji są też konsultacje techniczne. Wirtualna przestrzeń dobrze spisze się na przykład w trakcie awarii. Dzięki VR inżynier lub inny ekspert będzie w stanie pokazać, jak dokonać naprawy maszyny czy urządzenia.

Zaproś swoich gości do wirtualnego świata, który Ci zbudujemy

Przeniesienie biznesu do wirtualnej rzeczywistości to najlepszy sposób, by znaleźć się bliżej klienta, jego potrzeb i oczekiwań. W specjalnie przygotowanych przestrzeniach możesz prezentować swoją ofertę i prowadzić obsługę klientów.

Zresztą do Twojej rzeczywistości metaverse wcale nie musisz wprowadzać ludzi! Co powiesz na to, aby obsługę klientów powierzyć pracownikom wirtualnym? Wyobraź sobie sytuację, gdzie prezentację Twojego produktu będzie prowadził odpowiednio zaprogramowany robot, umieszczony w wybranej scenerii!

W MFA Filming Studio tworzymy wirtualne światy dostosowane do potrzeb klienta. Podążaj z duchem czasu i wykorzystaj szanse, jakie daje Ci nowoczesna technologia. Skorzystaj z naszej wiedzy i zyskaj przewagę nad konkurencją oraz nowe możliwości dla Twojego biznesu!

Formularz kontaktowy

0